Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 135

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 135

Kalın bir yayda oluşturulan baş yukarı bir atma ince yaya gönderildiğinde (Şekil 3.19: a) atmanın bir kısmı ince yaya geçerken bir kısmı da yansır. İletilen atma, gelen atma ile aynı genlik yönüne sahip olacak şekilde baş yukarı yoluna devam eder. Yansıyan atma ise gelen atma ile aynı genlik yönüne sahip olacak şekilde baş yukarı yansır. (Şekil 3.19: b).

Enerjinin korunumu yasasına göre gelen atmanın enerjisi, iletilen ve yansıyan atmaların enerjileri toplamına eşittir. Bu nedenle gelen atmanın enerjisi yansıyan ve iletilen atmanın enerjisinden büyüktür. Ancak ince yayda birim kütle başına düşen enerji miktarı, kalın yayda birim kütle başına düşen enerji miktarından fazladır. Bu durum iletilen atmanın genliğinin, gelen ve yansıyan atmanın genliğinden büyük olmasına neden olur. Gelen atmanın genliği yansıyan atmanın genliğinden daima büyük olduğu için atmaların genlikleri arasındaki ilişki…

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!