Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

2.2.1. Durgun Akışkanların Cisimlere Uyguladığı Kaldırma Kuvveti

Deniz, göl ve akarsularda cinsleri ve büyüklükleri birbirinden farklı cisimlerin bazılarının yüzdüğünü bazılarının da battığını fark etmişsinizdir.

Tonlarca kütleye sahip gemilerin denizde ilerlemesi (Görsel 2.31) ve suya batırıldıktan sonra serbest bırakılan plastik topun tekrar yüzeye çıkması gibi olaylar (Şekil 2.34) sıvıların, cisimlerin ağırlığına zıt yönde bir kuvvet uyguladığını gösterir. Sıcak hava balonlarının uçması gibi olaylar ise gazların da sıvılar gibi cisimlerin ağırlığına zıt yönde kaldırma kuvveti uyguladığını gösterir (Görsel 2.32).

Sıvıların cisimlere uyguladığı kaldırma kuvvetini daha iyi anlayabilmek için “Sıvıların cisimlere uyguladığı kaldırma kuvveti” deneyini yapınız.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!