Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 118 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 118 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 118 Cevapları Anka Yayınevi

Golf topu yatayda net bir kuvvetin etkisinde kalmadığı için sabit hızlı hareket eder. Golf topunun konum-zaman grafiği Şekil 1.81.b’deki gibi doğrusal olur. Golf topu 8 s sonra atıldığı noktadan 240 m uzakta bulunur. Golf topunun ivme-zaman grafiği Şekil 1.81.c’deki gibi çizilir. Eğik atılan golf topunun düşeydeki hareketinin hareket grafikleri şöyledir:

Eğik atılan golf topunun yaptığı hareket, düşeyde yukarı doğru düşey atıştır. Yer çekim kuvvetinin etkisinde kalan golf topunun ivmesi yer çekim ivmesidir. Hareketin ivme-zaman grafiği Şekil 1.82.a’daki gibi çizilir. İvme-zaman grafiği ile zaman ekseni arasında kalan alan, hız değişimini verir. Golf topunun düşeydeki ilk hızı 40 m/s’dir. Golf topunun düşeydeki hızı her saniye 10 m/s azalarak Şekil 1.82.b’de görüldüğü gibi 4 s sonra sıfır olur. 4. s’nin sonunda golf topu yön değiştirir. Golf topu 8 s sonra düşeyde 40 m/s hıza ulaştığında yere çarpar. Önce + yönde yavaşlayan sonra da – yönde hızlanan hareket yapar. Golf topunun konum zaman grafiği Şekil 1.82.c’deki gibi çizilir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 118 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap