Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 155 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları Anka Yayınevi

Bir balonu şişirerek ağzını elinizle sıkıca kapatın. Balonu yere paralel gelecek şekilde Resim a’daki gibi tutunuz. Balonu serbest bırakarak hareketini gözlemleyiniz. Gözleminizi defterinize yazınız.
Bir arkadaşınız çalışma sandalyesine otursun. Diğer arkadaşınız, Resim b’deki gibi ağırlık topunu sandalyeye oturan arkadaşınıza atsın. Arkadaşınızın topu tuttuktan sonra sandalye ile birlikte yaptığı hareketi defterinize yazınız.
Bir arkadaşınız Resim c’deki gibi kaykayın üzerine çıksın. Kaykayın üzerindeki arkadaşınız kaykaydan öne doğru atlasın. Bu sırada kaykayın hareketini gözlemleyerek defterinize yazınız.

Sonuca Varalım

1. Balonu serbest bırakınca balon nasıl hareket etti?

  • Cevap: Balon yavaş bir şekilde yere düştü.

2. Çalışma sandalyesine oturan arkadaşınızın topu tuttuktan sonra geriye doğru gitmesinin sebebi nedir?

  • Cevap: Bunun nedeni momentum aktarımıdır. Topun sahip oldu momentum durağan haldeki öğrenciye katılarak hareket etmesine neden olmuştur.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap