Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 205 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Anka Yayınevi

Eğik düzlemin uzunluğu L, eğik düzlemin yüksekliği h olsun. Kuvvet ve yük arasında F . L = P . h eşitliği yazılır. Bu eşitlik farklı bir şekilde F = Psina şeklinde de yazılır (sina = h/L) (Şekil 1.134). Şekil 1.135’te görülen vidada tornavidanın uygulandığı üst kısmın yarıçapı r olsun. Vidaya uyguladığımız kuvvet ile tornovidayı bir tur çevirdiğimizde kuvvetin yaptığı iş W = F x 2 x r x r büyüklüğündedir. Vida bir tur döndüğünde bir vida adımı kadar saplanır. Vida adımı a ile gösterilir. Vidayı döndürmek için vidaya belirli bir kuvvet uygulamamız gerekir. Bu kuvvete direngen kuvvet denir. Direngen kuvvet P ile gösterilir. Vida bir tur döndüğünde bu kuvvet üzerinde yapılan iş W = P x a büyüklüğündedir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap