Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 220 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları Anka Yayınevi

9. 20 N ağırlığındaki düzgün, türdeş ve eşit bölmeli KL çubuğuna 5 N’lık P cismi asılıyor. Çubuğun yarısı suyun içinde kalıyor. Cismin bu şekilde dengede kalması sağlanıyor. Buna göre ipteki gerilme kuvvetinin suyun kaldırma kuvvetine oranı kaçtır?

A) 1
B) 2 / 3
C) 2
D) 2 / 5
E) 3 / 7

  • Cevap: B

10. Homojen bir tel parçasından kesilen parçalar belirli noktalarından asılıyor. Hangi tel parçası asıldıktan sonra şekillerde belirtilen konumlarda denge sağlanır?

  • Cevap: E

Ç. Aşağıdaki soruların cevaplarını defterinize yazınız.

1. Şekildeki kuvvetler, sürtünmesiz ortamda duran 2 kg kütleli A cismine etki ediyor. Cisme etki eden net kuvveti bulunuz.

  • Cevap: 8√2 N

2. Akıntı hızının 3 m/s olduğu 24 m genişliğindeki bir nehirde A noktasından suya göre 5 m/s hızla şekildeki gibi bir yüzücü suya giriyor. Aynı anda nehrin tam ortasında bir yüzücü suya göre 4 m/s hızla akıntı ile aynı yönde yüzmeye başlıyor. A noktasından suya giren yüzücü karşı kıyıya çıktığında yüzmeye nehrin ortasından başlayan yüzücü ile aralarındaki uzaklık kaç m’dir? (sin 53 = 0,8 cos 53 = 0,6)

  • Cevap: 43,68

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap