Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 226 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Anka Yayınevi

Kuvvetlerin büyüklükleri eşit ise iki kürenin de düşey düzlemde yaptığı açılar eşit olur mu?
Kürelere elektriksel çekim kuvveti ile birlikte yer çekimi kuvveti etki ettiği için ağırlığı büyük olan küre daha az açılır. Bu yüzden a açısı b açısından küçük olur.

2.1.2. Bir Elektrik Yükünün Oluşturduğu Elektriksel Alan

Yüklü cisimlerin arasında meydana gelen elektriksel kuvvetin sebebi nedir?
Yüklü bir cisim, kendinden belirli bir uzaklıktaki yükü nasıl fark eder?
Şekil 2.3: a) Pozitif yükün elektrik alan çizgileri b) Negatif yükün elektrik alan çizgileri
Yüklü cisimler çevrelerinde bir etki alanı oluşturur. Bu etki alanına giren yüklü bir cisim bu alanın etkisi ile bir kuvvete maruz kalır. Yüklü cisimler arasındaki Coulomb kuvvetinin sebebi elektrik alandır. Herhangi bir noktada bir elektrik alanın varlığını anlamamız için bir test yükünü bu noktaya koymamız yeterlidir. Test yüküne elektriksel bir kuvvet etki ediyorsa o noktada elektrik alan vardır. Bu yüzden elektrik alan, pozitif birim yüke etki eden elektriksel kuvvet olarak tanımlanır. Herhangi bir q yükünü bir elektrik alan içine koyduğumuzda yüke etki eden kuvvet,

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap