Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 228 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 228 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 228 Cevapları Anka Yayınevi

Şekil 2.5: a) Negatif yükün yakınındaki pozitif yükün üzerinde oluşan elektik alan (E) ve elektriksel kuvvet (F) b) negatif yükün yakınındaki negatif yükün üzerinde oluşan elektik alan (E) ve elektriksel kuvvet (F) Negatif yüklü cismin oluşturduğu elektrik alan, yüke doğrudur. Negatif yük, yakınına getirilen pozitif yüke çekme kuvveti uygularken yakınına getirilen negatif yüke ise itme kuvveti uygular (Şekil 2.5.a, b). Noktasal ve pozitif yük işaretli q1 ve q 2 yüklerini Şekil 2.6’daki gibi yerleştirerek A noktasındaki elektrik alanı çizelim. İki yükün de elektrik alanı yükten dışa doğrudur. Bu noktadaki bileşke elektrik alan, iki elektrik alan vektörünün toplamı ile bulunur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 228 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap