Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 236 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları Anka Yayınevi

10. Eşkenar üçgenin köşelerine 36 nC ve 27 nC yükler şekildeki gibi yerleştiriliyor. Yüklerin O noktasında oluşturduğu bileşke elektrik alanın büyüklüğü kaç N/C’dur?(n = 10-6)

  • Cevap: 5 x 107

11. Yükleri 9q, -16q ve qx olan üç noktasal cisim şekildeki gibi yerleştiriliyor. Üç yükün O noktasında oluşturduğu elektrik alan vektörü, E ile gösteriliyor. Buna göre x noktasal cisminin yükü kaç q’dur?

  • Cevap: -50

12. Düşey doğrultuda bir iple asılı olan m kütleli ve q yüküne sahip yüklü parçacık, düzgün bir elektrik alan içinde şekildeki gibi dengede kalıyor. Parçacığı etkileyen elektrik alanın yönünü bulunuz. Parçacığın yükü negatif olsaydı denge durumu nasıl olurdu? Çizerek gösteriniz.

  • Cevap:

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap