Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 237 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 237 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 237 Cevapları Anka Yayınevi

İki yüklü cisim arasındaki elektriksel kuvvetin nelere bağlı olduğunu öğrendiniz. Sabit tutulan noktasal +q yüklü K cisminin yakınına Şekil 2.9.a’daki gibi +q yükünü bırakalım. +q yükü, A noktasından B noktasına doğru hareket eder. Şekil 2.9.b’de ise sabit tutulan +q yüklü K noktasal cisminin yakınındaki B noktasına -q yüklü noktasal cismi bıraktığımızda ise yüklü cisim A noktasına doğru hareket eder.

Elimizde tuttuğumuz bir silgiyi serbest bıraktığımızda silgi yere doğru harekete başlar. Bu olayın sebebi, silginin çekim potansiyel enerjisi fazla olan yerden az olan yere doğru hareket etmesidir. Bir yayı sıkıştırıp bıraktığımızda ise yayın elimizden fırlamasının sebebi, yayda depolanan potansiyel enerjidir. Pozitif yüklü iki noktasal yükü yaklaştırıp bırakırsak birbirlerini itmekte, zıt yükle yüklü iki noktasal yükü yaklaştırdığımızda ise birbirlerine doğru hareket etmektedir. Yükler arasındaki bu hareketin sebebi de elektriksel potansiyel enerjidir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 237 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap