Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 244 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 244 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 244 Cevapları Anka Yayınevi

2.2.2. Düzgün Bir Elektrik Alan İçinde İki Nokta Arasındaki Potansiyel Farkı

Düzgün bir elektrik alanda Şekil 2.20’de görüldüğü gibi A, B ve C noktalarının olduğunu düşünelim. Eş potansiyel yüzeylerinde öğrendiğimiz gibi A noktasının potansiyeli, B noktasının potansiyelinden büyüktür. B ve C noktalarının potansiyelleri ise birbirine eşittir. A ve B noktaları arasında meydana gelen potansiyel farkı, matematiksel modeli ile bulunur.

Aralarında 10 cm uzaklık bulunan iki nokta, şekilde görüldüğü gibi düzgün ve 20 N/C elektrik alanı içindedir. A ve B noktaları arasındaki potansiyel farkı kaç volttur?

Aralarında yatayda 20 cm uzaklık bulunan iki nokta, şekilde görüldüğü gibi düzgün ve 50 N/C elektrik alanı içindedir. A ve B noktaları arasındaki potansiyel farkı kaç volttur?

  • Cevap: 10

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 244 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap