Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 257 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevapları Anka Yayınevi

Yüklü parçacıkların elektrik alandaki davranışının teknolojideki kullanım yerlerini araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınıza sununuz.

  • Cevap: Yüklü taneciklerinin fiziksel olaylara karşı verdiği tepkilerden teknolojide bir çok alanda yararlanılmıştır. En bilinenlerden biri televizyondur. Televizyon da veya diğer elektronik aletlerde yüklü taneciklerin birbirine uyguladığı itme kuvvetinden yararlanılır. Bunların haricinde kimyasal süreçlerde de bu elektriksel özelliklerden fazlasıyla yararlanılır. Mesela arabaların boyanma aşamasında yine bu elektriksel kuvvet prensibine dayanalı işlemler yapılır. Veya araçlarda yine kataforez kaplama yapılırken de bu işlemden yararlanılır.

Düşey düzlemde şekildeki gibi düzgün elektrik alana sahip paralel levhalar arasına aynı hızla ayrı ayrı dik olarak giren elektron, proton ve nötronun levhalar arasındaki sapma yönlerini çiziniz. (Yer çekimi etkisini ihmal ediniz.)

  • Cevap:

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap