Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 266 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevapları Anka Yayınevi

Manyetik alan, vektörel bir büyüklük olduğu için telin etrafındaki manyetik alanın yönü önemlidir. Telden Şekil 2.40’taki gibi akım geçsin. Telin etrafında oluşan manyetik alanı bulmak için sağ elin başparmağı akım yönünü gösterecek şekilde tel avuç içine alınır. Tel çevresinde bükülen dört parmağın yönü, manyetik alanın yönünü gösterir. Şekil 2.41’de görüldüğü gibi üzerinden akım geçen telin etrafındaki manyetik alan, telin sağ tarafında sayfanın içine doğru; sol tarafında ise sayfanın dışına doğrudur. Bu iki durumu ayırmak için manyetik alan sayfa düzleminden çıkıp bize doğru geliyorsa • sembolü kullanılır. Ok, bizden sayfa düzlemine doğru gidiyorsa okun arkasını görürüz. Manyetik alan, bizden sayfa düzlemine doğru ise X sembolü kullanılır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap