Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 267 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevapları Anka Yayınevi

Elin başparmağı akım geçecek yönde tutularak tel, avuç içine alınır. Dört parmak, manyetik alanın yönünü gösterir. Buna göre telin üstünde manyetik alan bize doğru, telin altında ise bizden sayfa düzleminin içine doğrudur. Sayfa düzlemine dik ve bize doğru akım gelen telin etrafında oluşan manyetik alanı bulmak için tel, başparmak akımın yönünü gösterecek şekilde sağ elin avuç içine alınır. Yana açılan dört parmak ise manyetik alanın yönünü gösterir. Manyetik alanın yönü Şekil 2.43’teki gibi olur.

Üzerinden akım geçen halkanın etrafında oluşan manyetik alan çizgileri Şekil 2.44’teki gibidir. Manyetik alanın yönü, sağ el kuralı ile bulunur. Tel, başparmak akım yönünü gösterecek şekilde, sağ elin avuç içine alınırsa dört parmağın yönü manyetik alanın yönünü gösterir. Halkanın etrafında oluşan manyetik alan çizgileri birbirini hiçbir zaman kesmez. Manyetik alan çizgileri bir döngü oluşturur.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!