Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 314 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 314 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 314 Cevapları Anka Yayınevi

C. Aşağıdaki çoktan seçmeli sorularda doğru seçeneği işaretleyiniz.

1. Şekildeki dairede q1 , q2 ve qx yükleri sabitleniyor. Dairenin merkezindeki q yükünün hareketsiz kalması için qx yükü kaç q olmalıdır?

A) 1
B) 2
C) 3
D) 4/3
E) 5

  • Cevap: D

2. Şekildeki gibi bulunduğu noktalara sabitlenen üç yükün A noktasında oluşturduğu elektrik alan E ile gösteriliyor. q3 yükünün büyüklüğü kaç q’dur?

A) 4
B) -16 / 3
C) -3
D) 7 / 4
E) 5

  • Cevap: C

3. Şekildeki gibi bir birimi d olan ölçekli şekle sabitlenen yüklerin O noktasında oluşturduğu elektriksel potansiyelin büyüklüğü kaç kq/d’dir?

A) 1
B) 1,6
C) 1,8
D) 2
E) 2,4

  • Cevap: E

4. V potansiyel farkı ile yüklenen levhaların içinde pozitif yüklü ve yükü q olan parçacık, şekildeki gibi serbest bırakılıyor. Parçacık K ve L noktalarından geçtiğinde bu noktaların elektrik alanının büyüklüğünün oranı kaçtır?

A) 1
B) 2
C) 3
D) 4
E) 5

  • Cevap: A

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 314 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap