Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 317 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sayfa düzleminde bulunan A ve B tellerinden sırasıyla 141 ve i akımları geçmektedir. Sayfa düzlemine dik olan C telinden ise 12i akımı geçmektedir. Üzerinden i akımı geçen telin K noktasında oluşturduğu manyetik alanın büyüklüğü B ise K noktasındaki bileşke manyetik alan kaç B olur?

  • Cevap: 10

5. Sayfa düzleminden içeri doğru olan bir manyetik alana dik olarak yüklü parçacıklar fırlatılıyor. Parçacıkların kütle, hız ve yükleri şekildeki gibi olduğuna göre yörüngelerini çiziniz.

  • Cevap:

6. Düzgün bir manyetik alana 103 m/s hızla fırlatılan kütlesi 4 x 10-6 kg yükü +2 x 10-2 C parçacık, sapmadan alandan dışarı çıkıyor. Manyetik alanın yönünü ve büyüklüğünü bulunuz. (g , 10 N/kg)

  • Cevap: 2.10-6 wb/m2,

7. Şekildeki KL teli, B manyetik alanında sabit hızla O noktası etrafında döndürülmektedir. KO arasında oluşan emk f olduğuna göre KL arasındaki emk kaç f’dir?

  • Cevap: 15

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap