Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

79. ÖRNEK

Hava direncinin ihmal edildiği ortamda mK kütleli K cismi yatay düzlemle 37° açı yapacak şekilde V büyüklüğünde hız ile eğik atılırken mL kütleli L cismi düşey yukarı yönde 2V büyüklüğünde hız ile atılmıştır. K cisminin yörüngesinin en yüksek noktasındaki kinetik enerjisi, L cisminin yerden en yüksek noktasındaki potansiyel enerjisine eşit olmaktadır.

ÇÖZÜM

Eğik atış hareketinde cisimlere yatay doğrultuda etkiyen kuvvet olmadığı için cisimlerin yatay hızı değişmez. K cismi eğik atıldığı için yörüngesinin en yüksek noktasında yatay hız bileşenine sahiptir ve bu hızından dolayı kinetik enerjisi vardır. L cismi ise aşağıdan yukarıya düşey atıldığı için çıkabileceği en yüksek noktada hızı sıfırdır. Başlangıçta sahip olduğu kinetik enerjinin tamamı potansiyel enerjiye dönüşmüştür.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!