Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 299

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Fen Lisesi Sayfa 299 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 299

6.2.5. GÜNEŞ PİLLERİNİN KULLANILDIĞI GÜNLÜK HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TASARIMLAR

GÜNEŞ PİLLERİNİN GÜNLÜK HAYATI KOLAYLAŞTIRICI UYGULAMALARI

İÇERİK: Güneş pillerinin tasarımı

BEKLENEN PERFORMANS: Bilgi düzeyini geliştirme, araştırma becerisi, yaratıcı düşünme becerisi, yorumlama becerisi, Türkçeyi doğru kullanma

SÜRE: 15 gün

DEĞERLENDİRME: Puanlama anahtarı

Bu çalışmada sizden güneş pillerinin kullanıldığı günlük hayatı kolaylaştıracak tasarımlar yapmanız istenmektedir. Bu tasarımlara başlamadan önce güneş pillerinin uygulama alanlarını araştırmanız beklenmektedir. Çalışma sırasında aşağıdaki adımları takip etmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

1. Beşer kişilik gruplar oluşturunuz.
2. Tasarım süresince neler yapacağınızı planlayınız Grup üyeleri arasında yapmış olduğunuz plan çerçevesinde adil görev dağılımı yapınız.
3. Projenizin giriş aşamasında güneş pillerini temel alan günlük hayatta kullanılan uygulama örneklerini araştırınız.
4. Tasarım sürecinde proje çalışmasının nasıl yapıldığını, hangi araç ve gerecin kullanıldığını açıklayan ve tasarlanan ürünü tanıtan bir rapor hazırlayınız.
5. Çalışma sonunda tasarladığınız ürünü ve bu ürünün günlük hayata katkısını anlattığınız bir sunum hazırlayınız.
6. Hazırlamış olduğunuz sunum ve rapora mutlaka bir kaynakça ekleyiniz. Çalışmalarınız esnasında size yardımcı olan kişi ve kuruluşlar varsa bir teşekkür kısmı oluşturup ilgili kişi ve kurumlara teşekkür ediniz.
7. Tasarlamış olduğunuz ürünü ve proje raporunu belirtilen tarihte öğretmeninize ve arkadaşlarınıza sınıfta sununuz.

  • Cevap:

Evlerde güneş enerjisi kullanımı: Güneş pilleri, evlerde kullanılan cihazların enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Örneğin, güneş panelleri ile çalışan evlerde güneş enerjisi ile çalışan lambalar, buzdolapları, televizyonlar vb. cihazlar kullanılabilir.

Taşınabilir şarj cihazları: Güneş pilleri, taşınabilir şarj cihazlarında kullanılabilir. Güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları, cep telefonları, tabletler ve diğer taşınabilir cihazlar gibi cihazların şarj edilmesi için kullanılabilir.

Aydınlatma sistemleri: Güneş pilleri, sokak lambaları ve diğer aydınlatma sistemleri için de kullanılabilir. Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma sistemleri, enerji tasarrufu sağlar ve çevre dostudur.

Uzay teknolojisi: Güneş pilleri, uzay araçlarında kullanılır. Güneş enerjisi, uzay araçlarının çalışması için gereklidir.

Bu örnekler, güneş pillerinin uygulama alanlarının çok çeşitli olduğunu göstermektedir. Güneş pilleri, temiz enerji kaynağıdır ve gelecekte daha fazla uygulama alanı bulacaktır.

12. Sınıf Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 299 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!