Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 205

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 205

Simülasyonun Değerlendirmesi

1. Kullanılan ışığın dalga boyu ile devre akımı arasında nasıl bir ilişki olduğunu açıklayınız.

  • Cevap: Kullanılan ışığın dalga boyu ile devre akımı arasındaki ilişki: Işık dalga boyu kısaldıkça devre akımı artar. Yani, daha kısa dalga boyuna sahip ışık, daha fazla akım oluşturur.

2. Işık şiddetinin artması ya da azalmasının devre akımına etkisini açıklayınız.

  • Cevap: Işık şiddetinin artması ya da azalmasının devre akımına etkisi: Işık şiddeti arttıkça devre akımı da artar, çünkü daha fazla foton, daha fazla elektronun çıkmasına neden olur. Işık şiddeti azaldığında ise devre akımı azalır.

3. Simülasyonda kullandığınız sodyum, çinko, bakır, platin, kalsiyum ve magnezyum metallerinin bağlanma enerjilerini büyükten küçüğe doğru sıralayınız.

  • Cevap: Simülasyonda kullanılan metallerin bağlanma enerjileri sıralaması (örnek sıralama): Platin > Bakır > Çinko > Sodyum > Kalsiyum > Magnezyum. Bu sıralama, metallerin bağlanma enerjilerinin büyükten küçüğe doğru olduğunu gösterir.

4. Işık şiddeti ile foton sayısı arasında nasıl bir ilişki gözlemlediniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Işık şiddeti ile foton sayısı arasındaki ilişki: Işık şiddeti arttıkça foton sayısı da artar. Daha parlak bir ışık kaynağı, daha fazla foton üretir ve bu da daha fazla elektronun çıkmasına neden olur.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 205 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!