Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 117

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 117

ÖRNEK

Aynı anda titreşen özdeş noktasal K, ve K2 kaynaklarının ürettiği su dalgalarının oluşturduğu girişim desenindeki bazı girişim çizgileri şekildeki gibidir.
Kaynakların ürettiği dalgaların dalga boyu X olduğuna göre girişim çizgileri üzerinde seçilen A ve B noktaları için
I. A noktası dalga katarı üzerindedir.
II. B noktası düğüm çizgisi üzerindedir.
III. A noktası bir çift tepe noktası olabilir. ifadelerinde hangileri doğrudur?

ÇÖZÜM

Merkez doğrusu 0. dalga katarı üzerinde oluşur. Kaynakları birleştiren doğru üzerinde ardışık iki dalga katarı arası uzaklıknin katlarına eşit olduğu için A noktası dalga katarı üzerindedir (I. öncül doğrudur.).
Kaynakları birleştiren doğru üzerinde ardışık bir dalga katarı ile bir düğüm çizgisi arası uzaklık -4- ün katlarına eşit olduğu için B noktası da bir düğüm çizgisi üzerindedir (II. öncül doğrudur.).
Seçilen A noktası bir dalga katarı üzerinde olduğuna göre çift tepe ya da çift çukur olabilir (III. öncül doğrudur). Buna göre cevap I, II ve III’tür.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!