Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 48

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 48 Ata Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 48

Sıra Sizde

1. İçinde; Görsel 2.12.a’da belirtilen seviyede su bulunan dereceli silindirin içine, kütlesi 165 g olan türdeş bir bilye atıldığında su seviyesi Görsel 2.12.b’deki gibi oluyor. Dereceli silindirdeki bölmeler eşit ölçekli olduğuna göre bilyenin özkütlesi kaç g/cm3 tür?

  • Cevap: 5,5 g/cm3

2. Düşey kesiti Görsel 2.13’te verilen boş kap, sabit sıcaklık ve basınç altında musluktan sabit debi ile akan bir sıvı ile doldurulmaktadır. Kapta biriken sıvı için verilen grafiklerden hangileri doğrudur?

  • Cevap: I, II ve IV

3. Bir kenarı 4 cm olan küp şeklindeki cisim, özkütlesi 2.5 g/cm3 olan bir maddeden yapıldığına göre kütlesi kaç kg’dır?

  • Cevap: 0,16 kg

4. Yarıçapı 5 cm olan kürenin yapıldığı maddenin özkütlesi 2.5 g/cm3 ve kütlesi 600 gramdır. Buna göre kürenin içindeki boşluğun hacmi kaç cm3 tür? (p = 3)

  • Cevap: 260 cm3

9. Sınıf Ata Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 48 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry