Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

“Aşağıdaki problemleri çözünüz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

  • Cevap: 

1. Ağırlığı önemsenmeyen eşit bölmeli çubuk O noktasından geçen dik eksen etrafında dönebilmektedir. Çubuğa şekildeki gibi F, F2 ve F3 kuvvetleri uygulandığında çubuk dönmüyor. Buna göre F! kuvvetinin büyüklüğü kaç F’dir?

  • Cevap: 1

2. Eşkenar üçgen şeklindeki ağırlığı önemsenmeyen levha yatay sürtünmesiz düzlem üzerinde O noktası etrafında dönebilmektedir. Levhaya şekildeki gibi F , F2 ve F3 kuvvetleri uygulandığında oluşan toplam tork kaç Fa kadardır?

  • Cevap: 2

3. Ağırlığı önemsiz eşit bölmeli çubuğa büyüklükleri 40 N ve 20 N olan iki kuvvet şekildeki gibi etki ediyor. İpte oluşan gerilme kuvvetini bulunuz.

  • Cevap: 28 N

4. Görselde bir tamirci uygun anahtarla cıvatayı döndürüyor. Bu durumda aşağıdaki ifadelerden hangileri doğrudur?
I. Uygulanan kuvvet vektörü ile tork vektörü birbirine diktir.
II. Uygulanan kuvvetin oluşturduğu tork değeri en büyük değerdir.
III. Tork vektörünün yönü cıvatanın ilerlemesi yönündedir.

  • Cevap: I, II ve III

5. Sürtünmesiz yatay düzlem üzerinde, O noktası etrafında dönebilen levhaya 2F, 3F ve 4F büyüklüğünde kuvvetler şekildeki gibi uygulanıyor. Kuvvetlerin O noktasına göre oluşturduğu bileşke tork kaç Fr olur?

  • Cevap: 0

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 223 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!