Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Günümüzde kontakt lensler çok gelişmiş olmasına rağmen birçok insan hâlâ gözlük kullanmaktadır. Sizce neden?

“Günümüzde kontakt lensler çok gelişmiş olmasına rağmen birçok insan hâlâ gözlük kullanmaktadır. Sizce neden?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Günümüzde kontakt lensler çok gelişmiş olmasına rağmen birçok insan hâlâ gözlük kullanmaktadır. Sizce neden?

Soru: Günümüzde kontakt lensler çok gelişmiş olmasına rağmen birçok insan hâlâ gözlük kullanmaktadır. Sizce neden?

  • Cevap: Görmenin düzeltilmesi için gözlük veya kontakt lens kullanmayı seçmek çoğunlukla kişisel bir tercihtir. Yaşam tarzı, rahatlık, kolaylık, bütçe ve estetik gibi özelliklerin tümü, karar verme sürecinizde etken olarak yer almalıdır. Gözlük, kontakt lense göre çok sayıda fayda sağlarlar. Çok az temizlik ve bakım gerektirirler, takmak için gözlerinize dokunmanız gerekmez (göz enfeksiyonları riskinizi azaltır) ve de gözlük, sık sık değiştirilmesi gerekmediğinden uzun vadede kontakt lensten daha ucuzdur. Ayrıca, gözlük kontakt lensin yapamadıklarını da yapabilir — optimum rahatlık ve vizyon için gözünüze giren ışık miktarını ayarlayabilir.

10. Sınıf Fizik Ekoyay Yayıncılık Sayfa 271 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap