Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 126 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları Anka Yayınevi

7. Kapadokya’da havada asılı duran bir balonda bulunan İlayda, 320 m yüksekte iken elindeki gergin sapanı serbest bırakıyor. Sapandaki taş, balona göre 30 m/s hızla yatay olarak fırlıyor.

a) Taş kaç saniye sonra yere düşer?

  • Cevap: 8

b) Taş yere hangi hızla çarpar?

  • Cevap: 10√73 m/s

c) Taşın 4 s sonra yerden yüksekliği kaç metre olur?

  • Cevap: 240

8. Karpuz sergisine bir kamyon karpuz getirilmiştir. Manav ve oğlu, karpuzları kamyondan sergiye eğik atarak aktarmayı planlıyorlar. Manav kamyonun yanında, oğlu ise karpuz tezgâhının yanında durmaktadır. Manav, oğlu ile arasındaki mesafenin uzun olduğunu fark eder. Siz manav olsaydınız karpuzları yatayla kaç derecelik açı ile atardınız?

  • Cevap: 45

9. Şekildeki açılarla aynı anda atılan cisimler, aynı anda M noktasına çarpıyor. Cisimlerin atılış hızlarının oranı (v1/v2) kaçtır?

  • Cevap: 2√3/5

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap