Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 141 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Anka Yayınevi

Canan DAĞDEVİREN

Canan Dağdeviren, ülkemizi uluslararası bilim dünyasında tanıtan başarılı bir bilim insanıdır. Giyilebilir kalp pilinin mucidi Canan Dağdeviren, ABD’de yayımlanan dünyanın en prestijli dergilerinden Forbes’in “30 Yaşından Küçük 30 Bilim İnsanı” listesine girmiştir. Adını Massachusetts (Messaçuses) Teknoloji Enstitüsündeki (MIT) bilimsel araştırmalarla duyuran Dağdeviren, Harvard (Harvırt) Üniversitesinin Genç Akademi Üyeliğine seçilen ilk Türk olarak tanınmaktadır. Hâlen MIT’te çalışan Dağdeviren, listede 7’nci sırada yer bulmuştur (Resim 1.34).

Canan Dağdeviren 4 Mayıs 1985’te İstanbul’da doğmuştur. 1999 Körfez depremi sonrası okulu hasar gördüğü için Adana Seyhan ÇEAŞ Anadolu Lisesine misafir öğrenci olarak gönderilmiştir. Haziran 2007’de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun olmuştur. 2009’da ilk defa verilmeye başlanan Fulbright (Fulbırayt) Doktora Bursu’nu kazanmıştır. Doktora süresince fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir/giyilebilir elektronik aletler üzerinde çalışmalar yapmıştır. Hâlen, MIT’te ve Harvard Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Canan Dağdeviren röportajında “Annem benim ilk öğretmenim. Anneden ziyade arkadaşım gibidir. Deneyerek tecrübe etmeyi, plan yapmayı, kitap okumayı, araştırmanın gücünü, takım çalışmasının faydalarını annemden öğrendim. Annem, nazik ve sabırlı bir insan olduğundan fikirlerimi hep ilk dinleyen olmuştur. İyi bir dinleyicidir, keskin eleştiri uzmanıdır, zaman ve malzeme tasarrufunu çok iyi bilir. Projelerimin gizli kahramanıdır annem. Nüktedan bir yapısı da vardır, konuşunca keyif alırsınız. Annem DNA gibi sarıp sarmalar, en negatif olduğum anlarda proton gibi çeker, yardımıma ışık hızıyla uçar, ulvi sözleriyle antibiyotik gibi tedavi eder. İnsanları elektron yörüngeleri gibi ayırmaz, ismi gibi şeffaftır, elmas kadar güçlü, güneş kadar sıcak. Hayatımı şekillendiren sözleri vardır. Kalbimde taşıdığım altın bir öğüdü şudur: ‘Kızım, çalıştıkça yeni ufuklar belirleyecek ve ilerleyeceksin.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap