Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevapları Anka Yayınevi

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Anka Yayınevi Sayfa 240 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevapları Anka Yayınevi

Elektriksel potansiyel, elektrik alan yönünde gidildikçe azalır, elektrik alana ters yönde gidildikçe artar. Elektrik alan içindeki alan çizgilerini dik kesen düzlem üzerindeki her noktanın elektriksel potansiyelleri eşittir. Bu noktaların oluşturduğu yüzeye eş potansiyel yüzeyleri denir. Şekil 2.16’da görüldüğü gibi aynı düzlemde bulunan A, B noktalarının potansiyelleri birbirine eşittir. C, D noktalarının potansiyelleri de birbirine eşittir. Fakat elektrik alan yönünde gidildikçe elektriksel potansiyel azaldığı için A ve B noktalarının potansiyelleri, C ve D noktalarının potansiyelinden büyüktür.

K noktasına pozitif yüklü q1 yükünü yerleştirelim. Bu yük A ve B noktalarında bir potansiyel fark oluşturur. Pozitif yüklü q2 yükünü A noktasına Şekil 2.18’deki gibi bırakırsak q2 yükü bu potansiyel farkın altında A noktasından B noktasına doğru hareket eder. Bu sırada elektriksel kuvvetler iş yapar. Yapılan iş W = q2 • VAB bağıntısı ile hesaplanır. Yapılan işi hesaplayalım.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Anka Yayınevi Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!