Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 251

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 251 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 251

Tıp Alanında LASER

LASER; kansız cerrahide, böbrek taşlarını yok etmede, kanser tanı ve tedavisinde, göz merceğindeki eğriliğin düzeltilmesinde, fiber optik endoskopla bağırsaklardaki ülserleri tespit etmede, karaciğer ve akciğer hastalıklarında, mikroorganizmaların ve hücrelerin iç yapısını incelemede, akne tedavisinde (Görsel 6.21) vb. kullanılmaktadır.

İletişim Alanında LASER

LASER; fiber optik iletişimde, büyük mesafelerde düşük kayıpla bilgi gönderme uygulamasında, su altı haberleşme ağlarında, uzay iletişiminde, radarlarda ve uydularda kullanılmaktadır.

Endüstri Alanında LASER

LASER; kesme (Görsel 6.22), delme, lehimleme işlemlerinde; baskılı devre kartı ve mikroişlemci üretiminde kullanılmaktadır.

Teknoloji Alanında LASER

LASER; yazıcılarda, CD-ROM’larda, DVD-ROM’larda ve barkod okuyucu sistemlerinde kullanılmaktadır.

Savunma Alanında LASER

LASER; hedef saptamada ve mesafe ölçmede kullanılmaktadır.

Gösteri, Eğlence ve Reklam Alanlarında LASER

LASER; tarihî ve turistik mekânların silüetlerinin ışıklandırılmasında ve eğlence etkinliklerindeki lazerli ışık gösterilerinde kullanılmaktadır. Görsel 6.23’te İstanbul Boğazı’ndaki bir kutlamada kullanılan LASER ışınları görülmektedir.

UYGULAMA » 2

LASER ışınının farklı teknolojilerdeki kullanım alanlarına örnekler veriniz.

  • Cevap: LASER, hedef saptamada ve mesafe ölçmede kullanılmaktadır. LASER; kesme, delme, lehimleme işlemlerinde, baskılı devre kartı ve mikroişlemci üretiminde kullanılmaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 251 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!