Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 51

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 51 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 51

Görsel 2.13, X ve Y maddelerinin aynı sıcaklık ve basınçtaki kütle-hacim grafikleridir.
X maddesinin 50 cm3ü 60 g olduğuna göre Y maddesinin 100 cm3ü kaç g’dır?
Çözüm: Verilenlere göre X maddesinin özkütlesi; değerindedir. Grafiğe göre X ve Y maddelerinin eşit hacimlerinin kütleleri mX = 5 birim, mY = 3 birim olduğundan bu değerler özkütleler için de geçerlidir. X maddesinin özküt- lesi 5 birim olarak alınırsa Y’ninki 3 birim olur. Buna göre Y maddesinin özkütlesi;

Örnek 2.5: Özkütlelerine bakarak madde türlerini ayırmak
K, L, M maddelerinin aynı sıcaklık ve basınçtaki hacim, kütle değerleri Tablo 2.8’deki gibi olduğuna göre bu maddelerin aynı türden olup olmadıkları hakkında ne söylenebilir?
Çözüm: Göz önüne alınan iki madde örneğinin özkütlele- ri farklı ise bu maddeler kesinlikle farklı türdendir. Özkütleleri birbirine eşitse maddeler farklı türden olabildiği gibi, aynı türden de olabilir. Çünkü türleri farklı olup da özkütleleri eşit olan çok sayıda madde vardır. Şimdi bu bilgiye dayanarak Tablo 2.8’deki maddelerin özkütlelerini karşılaştıralım.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 51 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!