Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 82

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 82

Etkinlik 3.3

Çalışmanın Yapılışı

1. Üçer ya da dörder kişilik çalışma kümeleri oluşturalım.

2. Bir önceki etkinlikte çizdiğimiz grafik, Görsel 3.22’dekinin benzeriydi. Bu grafik doğru orantılılığı anlatır. Böylece konum-zaman ilişkisini; bağıntısıyla ifade edebiliriz. Burada x, konum; t, zaman; o da orantılılık işaretidir. Bu bağıntı da; şeklinde eşitlik hâline getirilebilir. Buradaki sabitin ne olduğunu görmek için de x’lerin t’lere oranlarına bakmalıyız. Tablo 3.3’teki verileri Tablo 3.4’e taşıdıktan sonra x’lerin t’lere oranlarını hesaplayıp tablodaki boşluklara yazalım.

3. Tablo 3.4’e işlediğimiz sabitin fiziksel anlamını saptadıktan sonra konum-zaman ilişkisinin matematiksel modelini oluşturalım.

Sonuca Varalım

Görsel 3.19’daki otomobilin hareketi için oluşturduğumuz matematiksel model, hangi özelliği nedeniyle düzgün doğrusal hareketi ifade etmektedir?

  • Cevap:

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 82 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!