Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

“Aşağıdaki problemleri çözünüz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

Aşağıdaki problemleri çözünüz.

  • Cevap: 

1. Eşkenar bir üçgenin köşelerinde bulunan +q yüklü noktasal cisimlerin birbirine uyguladıkları elektriksel kuvvetin büyüklüğü F kadardır. O noktasındaki +q yüküne uygulanan toplam elektriksel kuvvetin büyüklüğü kaç F olur?

  • Cevap:

2. Yatay ve sürtünmesiz düzlemde sabit tutulan -2q ve +8q yüklerinin yakınına, başka bir yüklü cisim konulduğunda hareketsiz kaldığı gözlemleniyor. Buna göre bu yük +8q yükünden kaç d uzaklığa konulmuştur?

  • Cevap:

3. 2 kg kütleli cisimlerin yükleri q1 = 5-10 6 C ve q2 = – 4 ■ 10 – 6 C olup şekildeki gibi durmaktadırlar. İplerde oluşan T1 ve T2 gerilmelerinin büyüklüklerini bulunuz.

  • Cevap:

4. Eşit bölmeli zemin üzerinde gösterilen q 1 ve q2yükleri- ne sahip noktasal cisimlerin O noktasında oluşturduğu bileşke elektrik alan şekildeki gibidir. Buna göre q1/ q2 oranı kaçtır?

  • Cevap:

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 287 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!