Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

“Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

  • Cevap: 

13. İncelenecek alana gönderilen ses dalgaları bölgeden yansıyarak transdüseri titreştirip dalgaları elektrik enerjisine dönüştürür. Bu ses dalgaları işlenerek görüntü elde edilir.
Çalışma prensibi yukarıda anlatılan görüntüleme cihazı hangisidir?

  • Cevap: Ultrason

14. Yarı kararlı atomlar fotonlarla uyarıldığında uyarma düzeyindeki atom yoğunluğu temel hâldeki atom yoğunluğundan fazla olur. Bu olaya ne ad verilir?

  • Cevap: Tersine birikim adı verilir.

15. Ceylan, aydınlatma sistemlerinde kullanılan lambalar üzerine yaptığı araştırma ödevinde eski aydınlatma sistemlerine göre çok daha hesaplı, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak, uzun ömürlü, verimliliği yüksek ve yarı iletken teknolojisi kullanılarak üretilmiş lambalar olduğunu öğreniyor.
Ceylan’ın yaptığı araştırma ödevi sonucunda öğrendiği elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştüren yarı iletken devre elamanının adı nedir?

  • Cevap: LED

16. Atomların ve moleküllerin en küçük birimlerini ifade etmek ve maddeyi atomik boyutu ile kontrol etmek amacıyla kullanılan teknolojiye ne ad verilir?

  • Cevap: Nanoteknoloji

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 266 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!