Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

“Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

Aşağıdaki soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

  • Cevap: 

13. Basit harmonik hareket yapan bir cismin birim zamanda yaptığı titreşim sayısı hangi fiziksel büyüklükle ifade edilir?

  • Cevap: Frekans

14. Basit harmonik hareket yapan bir cismin herhangi bir anda denge noktasına göre uzaklığı hangi kavramla ifade edilir?

  • Cevap: Uzanım

15. Bir yayın ucuna bağladığı m kütleli cisimle oluşturduğu sisteme basit harmonik hareket yaptıran bir öğrenci, anlık hızın sıfır olduğu noktaları işaretliyor.
İşaretlediği noktalarla denge noktası arası uzaklığı ölçen öğrenci, harekete ait hangi fiziksel niceliği bulmuş olur?

  • Cevap: Genlik

16. Bir öğrenci basit harmonik hareket yapan bir cismin bir noktadan aynı yönde ikinci kez t sürede geçtiğini ölçüyor. Öğrencinin ölçtüğü fiziksel nicelik nedir?

  • Cevap: Periyot

17. Yayın ucuna bağlı bir cisme basit harmonik hareket yaptırıldığında periyodun hesaplanabilmesi için yay sabitiyle birlikte hangi fiziksel büyüklüğün bilinmesi gerekir?

  • Cevap: Kütle

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 99 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!