Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

“Aşağıdaki test sorularını çözünüz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

  • Cevap: 

1. Bir kenarının uzunluğu 6 m olan eşkenar üçgenin köşelerine şekildeki gibi üç yük yerleştiriliyor. O noktasında oluşan elektrik alanın büyüklüğü kaç

  • Cevap: D

2. Sabit tutulan qK ve qM yüklerinin tam ortasına qL qK yükü konulunca bu yüke etki eden net kuvvet şekildeki gibi oluyor. K’nin L’yi ittiği bilindiğine göre aşağıdaki önermelerden hangisi ya da hangileri doğrudur?
I. L ve M kesinlikle zıt işaretlidir.
II. K ve L kesinlikle aynı işaretlidir.
III. K ve M aynı işaretli ise K’nin yükü M’nin yükünden daha büyüktür.

  • CevapD

3. Yatay zemin üzerinde dairesel şekil üzerindeki +2q ve +q yüklerinin konumları şekildeki gibidir. A noktasındaki +2q yükü sabit tutulurken B noktasındaki +q yükü daire üzerinde ok yönünde hareket ettirilerek C noktasına getiriliyor. Yükün hareketi boyunca O noktasındaki bileşke elektrik alanın büyüklüğü hakkında aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?

  • CevapD

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 288 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!