Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bu olaylardan birini seçerek sunu hazırlayınız.

“Bu olaylardan birini seçerek sunu hazırlayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bu olaylardan birini seçerek sunu hazırlayınız.

Bu olaylardan birini seçerek sunu hazırlayınız.

  • Cevap: Klasik fizik ve Quantum fiziğinin kesiştiği bazı noktalarda çok fazla bilinmezlik var.  Şimdi sizinle kafama sürekli takılan ve bir türlü açıklık getiremediğim, cevabını bulamadığım, klasik fizik ve quantum fiziğinin arasında kalmış bir soruyu paylaşmak istiyorum. Bunun için öncelikle Lorentz Kuvvet Kanununu ve Dalga-Parçacık Modelini sırasıyla açıklayalım. Lorentz kuvveti klasik fizikte, elektro mıknatıssal alanlar tarafından hareketli bir noktasal yüke etkiyen kuvvettir. Bu kuvvet matematiksel olarak, elektrik ve manyetik alanlar cinsinden ifade edilebilir.  Bu denklemlerden de görüldüğü gibi elektronları hızlandırıp harekete geçirmek ve bir elektrik akımı oluşturmak için manyetiksel olarak üç seçeneğimiz mevcut. 1.si  kapalı bir devreyi zamanla değişen bir manyetik akı yoğunluğu içerisine bırakmaktır. 2. si  sabit bir manyetik akı içerisinde kapalı bir devreyi hareket ettirmektir ki bu zaten birinci seçenekle aşağı yukarı aynı.  3.sü ise devremizi değişen bir manyetik alan içerisine koymaktır. Bu üç durumda devre üzerinde değişen bir manyetik akım yoğunluğundan söz edebiliriz.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 369 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!