Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Jeneratörlerin kullanım alanlarını ve kullanıldığı yapıları araştırınız.

“Jeneratörlerin kullanım alanlarını ve kullanıldığı yapıları araştırınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Jeneratörlerin kullanım alanlarını ve kullanıldığı yapıları araştırınız.

Jeneratörlerin kullanım alanlarını ve kullanıldığı yapıları araştırınız.

  • Cevap: 

Sanayide en çok kullanılan elamanlardan olan jeneratörler, makine sanayinde, inşaat sanayinde, otomobil sanayinde ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır. Herhangi bir enerji türünü doğrudan veya dolaylı olarak elektrik enerjisine çeviren makinelere genel olarak jeneratör denir.

Elektronik veya mekanik olarak görev yapan bu makineler, mekanik enerjinin elektrik enerjisine çevirir. Bunun yanı sıra elektrik enerjisine çeviren bataryalar da ışık enerjisini elektriğe dönüştüren hücrelerden olan fotoelektrik hücreleri, ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirir.

Dinamo edilmiş olan elektromanyetik jeneratörde bobin veya manyetik alan içerisinde endüksiyon çizgilerini seçecek biçimde hareket ettirilir. Jeneratörler, birçok bileşik sistemi içerisinde barındırır. Elektrostatik jeneratörlerde en çok kullanılan jeneratörlerden birisidir.

11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 373 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!