Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Sonar I. ve II. Dünya savaşlarının sonucunu etkilemiş midir? Sonarın günlük hayatta kullanılabilecek yerleri için ne düşünmektesiniz?

“Sonar I. ve II. Dünya savaşlarının sonucunu etkilemiş midir? Sonarın günlük hayatta kullanılabilecek yerleri için ne düşünmektesiniz?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sonar I. ve II. Dünya savaşlarının sonucunu etkilemiş midir? Sonarın günlük hayatta kullanılabilecek yerleri için ne düşünmektesiniz?

Soru: Sonar I. ve II. Dünya savaşlarının sonucunu etkilemiş midir? Sonarın günlük hayatta kullanılabilecek yerleri için ne düşünmektesiniz?

  • Cevap: Sonar (Sound Navigation and Ranging), ses dalgalarını kullanarak cismin boyut, uzaklık ve diğer verileri görmemize yarayan alettir. Sonar I. ve II. Dünya savaşlarının sonucunu etkilemiştir. Çünkü sonar kullanan taraflar bu açıdan düşmana karşı daha üstündürler. Denizcilik ile ilgili tüm alanlarda kullanılan sonar, deniz altı harita çizimlerinde, deniz altı madenciliğinde, balıkçılıkta ve donanmalarda kullanılan bir sistemdir.

10. Sınıf Fizik Ekoyay Yayıncılık Sayfa 188 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap