Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

“Suyun elektrolizi alternatif akımla yapılır mı?” sorusunun cevabını araştırarak bulduğunuz bilgileri sınıfta arkadaşlarınız ile paylaşınız.

““Suyun elektrolizi alternatif akımla yapılır mı?” sorusunun cevabını araştırarak bulduğunuz bilgileri sınıfta arkadaşlarınız ile paylaşınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

“Suyun elektrolizi alternatif akımla yapılır mı?” sorusunun cevabını araştırarak bulduğunuz bilgileri sınıfta arkadaşlarınız ile paylaşınız.

Soru: “Suyun elektrolizi alternatif akımla yapılır mı?” sorusunun cevabını araştırarak bulduğunuz bilgileri sınıfta arkadaşlarınız ile paylaşınız.

  • Cevap: Bir elektrik akımı yardımıyla, kimyasal bileşiklerin ayrıştırılma işlemine elektroliz denmektedir. Bu işlem için kimyasal bileşik bir sıvı içerisinde çözünmelidir. Elektroliz işlemi maddenin elektronegativitesinden faydalanılarak yapılır.  Elektroliz işlemi için doğru akım kullanılarak yapılır. Doğru akım sayesinde, sıvı içerisindeki iyonlar kolaylıkla göç hareketi yaparlar. Fakat alternatif akımında bu hareket mümkün olmamaktadır. Alternatif akımda yön değişmesi olduğu için, iyonlar göç hareketi yapamazlar. Bu nedenle elektrolizde alternatif akım kullanılmamaktadır.

11. Sınıf Fizik Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 295 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry