Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 105

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 105 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 105

Kıyılarda yer alan yapıların, gemi ve balıkçı teknelerinin dalgaların yıkıcı ve yıpratıcı etkilerinden korunması amacıyla kıyı bölgelerinde uygun yerlere koylar, limanlar (Görsel 3.1) veya dalgakıranlar (Görsel 3.2) yapılmaktadır. Bu yapılar, kıyılara yaklaşan su dalgalarının enerjilerinin sönümlenmesi ve kıyıdaki binaların ve araçların uğrayacağı zararın azaltılmasında önemli rol oynar.

Kıyılara ve koylara yaklaşan doğrusal su dalgaları, dalga boyuna oranla dar bir aralıktan ya da keskin kenarlı bir engelden geçerken bükülerek dairesel bir desen oluşturur (Şekil 3.1). Oluşan dairesel su dalgaları her yönde yayılmaya başlar. Su dalgalarında gözlemlenen bu olaya kırınım, kırınım olayında oluşan desene de kırınım deseni adı verilir.

Su dalgalarında kırınım olayının bağlı olduğu değişkenleri “Su Dalgalarında Kırınım” adlı simülasyonu uygulayarak belirleyiniz.

Simülasyon

Simülasyonun Adı Su Dalgalarında Kırınım
Simülasyonun Amacı Su dalgalarında kırınım olayının dalga boyu ve yarık genişliği ile ilişkisini belirleyebilme.
Araç Gereç Genel ağ bağlantısı olan bir cihaz, kâğıt, kalem.

Yönerge: Karekoddan yararlanarak simülasyona ulaşınız ve uygulama aşamalarını takip ederek simülasyonu gerçekleştiriniz. Simülasyonu tamamladıktan sonra “Simülasyonun Değerlendirmesi” bölümünde verilen soruları cevaplayınız.

  • Cevap: Simülasyon cevabı diğer sayfadadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 ile ilgili aşa ğıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!