Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 246

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 246

ARAŞTIRMA

Doğal nanoyapıların taklit edilmesinin insanoğluna sağladığı avantajları araştırarak elde ettiğiniz verileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğal nanoyapıların taklit edilmesi, ilaç teslimatı, malzeme bilimi, elektronik, ve gelişmiş sensör teknolojileri gibi birçok alanda daha etkili ve verimli ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlar.

UYGULAMA » 3

Fonksiyonel ve doğal nanoyapılara örnekler veriniz.

  • Cevap: LED’ler ekranlardan mekân aydınlatmasına, araç farlarından kumandalara kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

UYGULAMA » 4

Nanomalzemelerin temel özelliklerini açıklayınız.

  • Cevap: Güneş pilleri, P-N eklemlerinin üst üste konması ile elde edilir. Eklemlerin üzerine düşen ışığın, fotoelektrik olayı sonucunda, elektron koparması ile N ekleminden P eklemine doğru elektron geçişi olur. Güneş pilleri; haberleşme, deniz fenerleri, petrol boru hatları, güvenlik kameraları, elektrik dağıtımı, su dağıtımı, meteoroloji istasyonları, alarmlar, tarımsal sulama sistemleri vb. birçok alanda kullanılmaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 246 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!