Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 82

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 82

UYGULAMA » 1

Dünya’nın merkezinden geçen ve iki kutbu birbirine bağlayan bir tünel olduğunu varsayınız. Sizce Kuzey Kutbu’ndan tünele bırakılan m kütleli bir cisim, Güney Kutbu’na ulaşabilir mi? Nedenleri ile açıklayınız.

  • Cevap: Sürtünmeler ihmal edildiğinde Kuzey Kutbu’ndan bırakılan cisme etki eden yer çekimi kuvveti kutuptan merkeze doğru azaldığından cisim, kutuplar arasında basit harmonik hareket yapar.

ARAŞTIRMA

Günümüzde taşıtların çoğunda kullanılan süspansiyon sisteminin gelişim süreci ile avantaj ve dezavantajlarını araştırınız. Elde ettiğiniz verileri bir sunum hazırlayarak sınıf ortamında arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

Süspansiyon sistemleri, at arabalarındaki yaylarla başlayıp modern günün hidrolik ve manyetik süspansiyonlarına kadar evrilmiştir.

Avantajları: Süspansiyon sistemleri, sürüş konforunu artırır ve darbeleri emerek aracın yol tutuşunu iyileştirir.

Dezavantajları: Süspansiyon bileşenleri zamanla aşınabilir ve bakım veya değiştirme gerektirebilir; ayrıca, yüksek performanslı süspansiyon sistemleri pahalı olabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 82 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!