Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 83

“12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 83 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 83

Basit Harmonik Hareket ile Düzgün Çembersel Hareket Arasındaki İlişki

Düzgün çembersel hareketten yararlanılarak basit harmonik hareket gözlemlenebilir. Şekil 2.3’te üst kısmında ışıklar bulunan bir düzenekte opak bir cisim, düşey düzlemde düzgün çembersel hareket yapmaktadır. Opak cismin yatay düzlemde oluşan gölgesinin yaptığı hareket, basit harmonik harekettir. Bu hareket, yaya bağlı bir kütlenin çekilip bırakılması sonucu oluşan harekete benzer.

Düzgün çembersel hareketin iz düşümünün basit harmonik hareket olması, basit harmonik hareket ile ilgili kavramların ve matematiksel modellerin açıklanmasında kolaylık sağlamaktadır.

Bir mum ve döner bir platform ile karanlık bir odada basit bir düzenek kurabilir, tavanda ve duvarlarda mum ışığını takip ederek basit harmonik hareket ile düzgün çembersel hareket arasındaki ilişkiyi gözlemleyebilirsiniz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 83 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!