Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 14

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 14 Ata Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 14

9.1.1. FİZİK BİLİMİNİN ÖNEMİ

9.1.1.1. Fizik Biliminin Evrendeki Rolü

Amaç: Fizik biliminin evrendeki olayların anlaşılmasındaki önemini kavramak.

Evrendeki olayların açıklanmasında fiziğin rolü nedir?

  • Cevap:

Fizik, doğadaki olay ve olguları inceleyerek bunların meydana geliş biçimini açıklamaya çalışan, maddenin davranışı ve yapısıyla ilgilenen deneysel ve teorik bir bilimdir. Fizik, hücrelerden atom altı parçacıklara, yıldızlardan galaksilere kadar birçok konuyu araştırır. Fizik, yaşantınızda sürekli karşılaştığınız ses, ışık, ısı, elektrik ve manyetizma gibi konularla ilgilenir. Bu nedenle fiziğin yaşantınızın her yerinde olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

İnsanların doğaya ve doğada meydana gelen olaylara duydukları merak eski uygarlıklardan günümüze kadar sürmektedir. Dolayısıyla insanlar, evrendeki olayları açıklamak için büyük çaba sarf etmektedir. İsimlerini hatırlayacağınız Sokrates (Sokrates), Platon (Pilaton) ve Aristo (Aristo) gibi insanlar evreni açıklamak için daha çok felsefi kurgular yaptılar. Bununla birlikte Archimedes (Arşimet) (Görsel 1.1) mekanik ve akışkanların davranışıyla ilgili ortaya koyduğu çalışmalarla fizik biliminin temelini atmıştır. Fakat 16. yüzyılda Galileo Ga- lilei (Galileo Galile) (1564-1642) (Görsel 1.2), Newton (Nivtın) (1642-1727) (Görsel 1.3) gibi bilim insanlarıyla başlayan bilimsel süreç, fiziği ayrı bir disiplin hâline getirmiştir.

9. Sınıf Ata Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 14 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!