Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 95

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 95 Ata Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık Sayfa 95

Bu durumda sistemin net kuvvetinin 0 (sıfır) olduğu belirlenir. Bu sonuca göre sistemin dengelenmiş kuvvetlerin etkisinde olduğu söylenir.

Dengelenmemiş Kuvvet

Günlük yaşamımızda sıfırdan farklı net kuvvetin cisimlere etki ettiğini biliyoruz. Eğer bir cisme net bir kuvvet uygulanıyorsa cismin dengelenmemiş kuvvetlerin etkisinde olduğu söylenir.

Görsel 3.30’da birbirlerini iple çekmeye çalışan kişiler görülmektedir. Bu kişilerin uyguladıkları net kuvvetlerin; sağ tarafa 440 N ve sol tarafa 300 N olduğunu düşünelim. Dikkat edilirse sisteme farklı büyüklükte ve zıt yönde iki kuvvet etki etmektedir. Kuvvetler zıt yönlü olduğundan sisteme etki eden net kuvvetin 140 N ve sağa doğru olduğu söylenebilir. Bu nedenle sol taraftaki kişiler sağa doğru çekilirler.

Çizelge 3.4’te verilen açıklamalara göre kuvvetlerin niteliğini işaretleyerek gösteriniz. Çizelgenin altındaki boşluklara uygun örnekler vererek bu örnekleri de dengelenmiş ve dengelenmemiş olarak çizelgede işaretleyiniz.

  • Cevap:

9. Sınıf Ata Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 95 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry