Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 110

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 110 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 110

Statik ve Kinetik Sürtünme Kuvveti

Öğrendiklerimize göre sürtünme kuvvetinin öne çıkan özelliği, oluşmuş ya da oluşacak harekete ters yönde olmasıdır. Şimdi de yeni bir etkinlikle sürtünme kuvvetinin başka bir özelliğini inceleyelim.

ETKİNLİK 3.11

Çalışmanın Yapılışı

Laboratuvarda birkaç tabureyi yana çekip boş bir alan oluşturalım. Taburelerden birini bu boş alana getirelim ve taburenin üzerine bir arkadaşımızın oturtalım. Sonra da başka bir arkadaşımızdan bu tabureyi yavaşça iterek olabildiğince sabit hızla hareket ettirmeye çalışmasını isteyelim. Mümkünse tüm arkadaşlarımız aynı deneyi yapsın. Deneydeki gözlemlerimizi kaydedelim.

  • Cevap: Arkadaşımız tabureyi yavaşça ittiğinde, taburenin hareket etmeye başlamadan önce uyguladığı kuvvetin sabit hızda hareket etmesini sağladığını gözlemledik. Hareketin sürdürülebilmesi için uygulanan kuvvetin sürtünme ve diğer karşı kuvvetleri dengelemesi gerekiyor gibi görünüyordu.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 110 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!