Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 133

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 133 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 133

c. Güç

İş kavramının günlük dilde kullanılmasında olduğu gibi güç kavramının kullanılmasında da bir kargaşa vardır. Günlük dilde güç, genellikle kuvvet algısına neden olur. Örneğin güçlü insan denildiğinde kuvvetli insanın ifade edildiği, güçlü araba denildiğinde kuvvetli arabanın anlatıldığı sanılmaktadır. Oysa tüm bunlar birer yanılgıdır ve fiziksel anlamda güç, kuvvet demek değildir. Bu yanılgıyı ortadan kaldıracak bilgilenmeye geçmeden önce Tablo 4.1’i dikkatlice inceleyelim.

Tablo 4.1’de verilenlerden anlaşılıyor ki güç, işin yapılma hızıyla ilgili bir kavramdır. Günümüz dünyasında zamanın ne kadar değerli olduğu göz önüne alınırsa bir işin hızlı yapılmasının önemi anlaşılır. Bir başka deyişle bir işin yapılma hızı o işin miktarından çok daha önemlidir. Bu nedenle güç, iş yapma hızı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine Tablo 4.1’den anladıklarımıza göre güç, iş yapma hızıyla ilgili olduğu gibi enerji kullanma hızıyla da ilgilidir. Aynı işi yapmak için gerekli enerjiyi hızlı kullanan sistem daha güçlü kabul edilmektedir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 133 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!