Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 172

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 172

Yenilenemez Enerji Kaynakları

Bir kez kullanıldıktan sonra tükenen ya da yenilenmeleri insan ömrüne kıyasla çok uzun süre alan enerji kaynakları, yenilenemez enerji kaynakları olarak adlandırılır.

Fosil Yakıtlar

Petrol, kömür ve doğal gaz en çok kullanılan yenilenemez enerji kaynaklarıdır. Bu yakıtlar milyonlarca yıl önce yaşamış canlı kalıntılarının (fosillerin) yüksek basınç ve sıcaklık etkisiyle değişime uğraması sonucu oluşur. Bunlardan elektrik enerjisi, ısı, ışık üretilir.

Nükleer Enerji Kaynakları

Uranyum gibi radyoaktif element atomlarının çekirdeklerinde kendiliğinden bozunma tepkimesi oluşur. Fisyon tepkimesi denilen bu olay sonucunda enerji açığa çıkar. Atom bombası, fisyon enerjisinin aniden açığa çıkmasıdır. Aynı enerji nükleer santrallerde kontrollü olarak açığa çıkarılmakta ve bu da elektrik enerjisi üretiminde kullanılmaktadır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 172 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!