Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 193

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 193 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 193

Bilim insanlarının geliştirdiği farklı termometrelerle ilgili olarak anlatılanlar Tablo 5.1’deki gibi özetlenebilir.

Fahrenheit, Celsius ve Kelvin dereceleri arasındaki ilişki Görsel 5.11’deki çizimde gösterilmiştir. Şekilde görüldüğü gibi termometrelerin sıvısı aynı, cam boruları özdeş olduğunda Celsius termometresindeki bölme aralıkları, Fahrenheit termometresinin bölme aralıklarından büyüktür. Kelvin termometresinin bölme aralıkları ise Celsius’unkine eşittir.

Buraya kadar sözünü ettiğimiz referans aralıkları ve sıcaklık birimlerinden farklı aralıklarla birimler kullanan termometre çeşitleri de vardır. Bilim tarihinde onlarca çeşit termometre ölçeği düzenlenmiştir. Kuşkusuz bunların hepsi de sıcaklıkları olabildiğince doğru ölçmek amacına yöneliktir. Bunlardan sadece üçünün kabul görmüş olması, mantıklı referans aralıklarına dayanması ve kolay yapılabilir olmalarındandır. Bizler de bulunduğumuz ortamın sıcaklığını doğru ölçebileceğimiz kendi termometremizi yapabiliriz. Şimdi buna yönelik olarak bir proje etkinliği yapalım.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 193 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!