Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 105

“9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 105 Hecce Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Hecce Yayınları Sayfa 105

Etkinlik 3.9

Aşağıdaki görsellerde bazı varlık çiftleri birbiriyle etkileşmektedir. Etkileşmenin hangi varlıklar arasında olduğu görsel alt yazılarında belirtilmiştir. Bu görselleri inceleyerek altlarında istenenleri yapalım.

Çalışmanın Yapılışı

1. Etkinlik için dörder kişilik çalışma kümeleri oluşturalım.

  • Cevap: Bu etkinliği siz yapabilirsiniz.

2. Verilen her görsel için görseldeki durumu anlatan serbest cisim diyagramını çizelim. Diyagramdaki kuvvetlerden etki-tepki çifti olanları belirleyip defterimize yazalım.

  • Cevap: Bu etkinliği siz yapabilirsiniz.

TARTIŞALIM

Görsel 3.69’daki çocuk, arabayı iterken arabaya ne kadarlık bir kuvvet uygularsa araba da çocuğa aynı büyüklükte fakat zıt yönde bir kuvvet uygular. Peki, araba hareket ediyor da arabayı iten çocuk neden geriye doğru hareket etmiyor? Bu durumu tartışalım ve karara varalım.

  • Cevap: Arabayı iten çocuk ile araba arasındaki kuvvetler eşit büyüklükte ve zıt yönlüdür, bu nedenle net kuvvet sıfırdır ve çocuk hareket etmez. İşte Newton’ın üçüncü hareket yasası böyle bir durumu açıklar.

9. Sınıf Hecce Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fizik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!